CURRENT RESULTS

archive>

These results are for the current season (September 2022 – August 2023).
For earlier years please refer to ‘Archived Results’.

The competitions shown include WBU, Open Area,
and non-WBU events which include a Welsh representation.

Due to the CoronaVirus, some of these events have taken place via an online platform.

For immediate access to latest results please view WBU Bridgewebs Latest Results

 

Porthcawl Congress

Stefan Lindfors & Ian Walsh
Aida Aris & Mark Roderick

Red Dragon Pairs
Mixed Pairs

East Wales Congress

Mia Deschepper & Richard Plackett
Richard Lingham & Vivienne Mably
Ann Slee & Graham Hoare

Pairs
Teams

Camrose Trials Tim Rees & John Salisbury
Julian Pottage & Tony Ratcliff
Results
2021-2022    
Geoff Evans League (8) Mike Tedd & John Salisbury
Gary Jones & Paul Lamford
Julian Pottage & Tony Ratcliff
Results      
Perry Shield East Wales Cross Table X-Imps Photo
Spickett Bowl East Wales Cross Table X-Imps Photo
Llandudno Congress John Holland & Jackie Pye Swiss Pairs    
Teams-Of-Eight Penarth Results Photo  
Celtic Congress

Aida Aris & Mark Roderick
Dee & Peter Lindon
Celia & Derek Oram
Swiss Pairs

Swiss Teams

 
Teltscher Scotland Overall/Session 5
Session 2
Session 4
Session 1
Session 3
National Mixed Pairs Martin Garvey & Andrea Knox Results  
Lady Milne Scotland Final Result’s Table      
Camrose England Final Rankings Weekend 1 Weekend 2  
East Wales Congress

Steve Webb & Tim Barsby
Adam Dunn & Dafydd Jones;
Jake Dunn & Martin Jones;
Julian Pottage & Tony Ratcliff
Pairs
Teams

     
Lady Milne Trials

Joan Marray & Andrea Knox (VPs)
Gilly Clench & Maggie Pierce (X-imps)
VP Results

   
Geoff Evans League (7) Mike Tedd & John Salisbury
Gary Jones & Paul Lamford
Julian Pottage & Tony Ratcliff
Results      
Llangollen Congress Dave Robinson & Tony Sowter
Trevor Ward & Rob Cliffe
Overall Results Saturday Session Sunday Session  
Porthcawl Congress

Gwynn Davis & Sue Ingham
Julian Pottage & Tony Ratcliff
Filip & Diane Kurbalija

Red Dragon
Swiss Teams
Ladies Pairs
Mixed Pairs
Consolation

Mens Pairs
Novice Pairs

Qualifier

 
Cambria Cup

Ceri Pierce, Richard Plackett,
Mia Deschepper, Adrian Thomas,
Tony Disley
Results

     
Welsh Cup

Andy Prothero & Chris Pope;
Stuart Matthews & Alan Stephenson;
Matt Foster & Paddy Murphy
Overall Results

Session 1

X-imps

Camrose Trials Martin Jones & Jake Dunn
Dafydd Jones & Adam Dunn
Results X-Imps  
Geoff Evans League (6)

Mike Tedd & Yuan Shen
Gary Jones & Paul Lamford
Julian Pottage & Tony Ratcliff
Results

   

archive>