ARCHIVED RESULTS (1)

<current>next

The competitions shown on these pages include WBU, Open Area,
and non-WBU events which include a Welsh representation.

2019-20

Most of the events after March 2020 were cancelled due to the impact of the CoronaVirus.

Cambria Cup (19-20)

Filip & Diane Kurbalija
Dan McIntosh, Pat Shields
Final Results
Session 2
Session 1
Session 3

Draw
Welsh Cup (19-20)


John Salisbury & Tony Disley
Gary Jones & Paul Lamford
Julian Pottage & Tony Ratcliff
Results


Draw


Geoff Evans League (2)

Paul Denning & Richard Plackett
Pat Shields & Richard Chamberlain
Results

   
Online Knockout

Paul Denning & Richard Plackett
Pat Shields & Richard Chamberlain
     
Online League (1)

Paul Denning & Richard Plackett
Pat Shields & Richard Chamberlain
Results

   
Llandudno Congress

Harry Anoyrkatis & Rob Lawy

Swiss Pairs
B’ Final
A’ Final
‘C’ Final

Qualifier
Mixed Pairs Peter Nickson & Dianne Knight Results    
Seniors’ Trial

Paul Denning & Alan Stephenson
Tony Disley & Adrian Thomas
Results

   
Camrose England Results Photo – Welsh Team  
Graded Pairs



1) Adrian Thomas & Tony Disley
2) Jim Stambridge & Mary Palin
3) Tony Davies & Dylan Raw-Rees
4) Richard Welsford & Michael Jones
Results
Results
Results
Results
   
Llangollen Swiss Teams

Catherine Draper & Gillian Fawcett
Andrew Woodcock & Joe Fawcett
Results

Photo – Winners
 
 
Premier League


John Salisbury & Tim Rees
Tony Ratcliff & Julian Pottage
Gary Jones & Paul Lamford
Weekend(2) + Overall
Weekend(1)

Ximps
Photo – Winners

 
Welsh Foursomes

Jeff Smith, John Hassett, Jeff Morris
Peter Foster & John Roberts
Results

   
Teltscher England      
         
2018-19        
         
Cambria Cup

Filip Kurbalija, Diane Kurbalija,
PatShields, Paul Denning
Results

Ximps

Photo – Winners

Welsh Cup

Filip Kurbalija & Diane Kurbalija
PatShields & Paul Denning
Results

Ximps

 
Mid-Wales Congress




Denis & Kathy Talbot
= Paul & Fiona Littlewood
Alan Cooke & Gary Hyett
= Derek & Celia Oram
Cathy & Denis Talbot
Swiss Pairs Results
Swiss Teams Results



Photo – Winners
Photo – Winners



 
Teams-Of-Eight Cardiff Results Ximps  
Perry East Wales Results Ximps  
Spickett

West Wales

Results(1)
Results(2)
Ximps(1)
Ximps(2)
 
President’s Cup West Wales Results Ximps  
Teltscher England Results    
Lady Milne England Results    
North Wales Congress


Laurence Stone & Chris Pope
Jeff & Ann Wilkins
Linda Smith & Michael Tomlinson
Swiss Pairs Results
Swiss Teams Results

   
Champion Of Champions Julian Pottage & Tony Ratcliff Results Photo – Winners  
Webber Cup

Paddy Murphy & Mark Roderick
Gary Jones & Paul Lamford
Results

Ximps

 
Mixed Pairs Ceri Pierce & Eric Cummings Results    
Junior Camrose England      
Camrose England (EBU) Results    
Seniors’ Trials

Filip & Diane Kurbalija
Barry Jones & Bob Pitts
Results

   
Lady Milne Trials Ceri Pierce & Maggie Pierce Results    
Graded Pairs



1) Filip & Diane Kurbalija
2) Peter Milewski & Anthony Stevens
3) Alan Heat & Rob Forman
4) A.Spencer & David Williams
Results 1
Results 2,3,4


   
Llangollen Swiss Teams

Catherine Draper & Gillian Fawcett
Andrew Woodcock & Joe Fawcett
Results

Photo – Winners

 
Premier League


Julian Pottage & Tony Ratcliff
Mark Roderick & Paddy Murphy
Simon Richards & Jonathen Richards
Results


1st. Weekend Results


 
North Wales Swiss Pairs Paddy Murphy & Chris Pope Results    
West Wales Swiss Pairs Kevin Maddox & Mike Best Results    
Ladies Weekend Sue Ingham & Aida Aris Pairs Results    

 

<current>next