These results are for the latest seasons (September 2022 – August 2024).
For earlier years please refer to ‘Archived Results’.
The competitions shown include WBU, Open Area,
and non-WBU events which include a Welsh representation.
Due to the CoronaVirus, some of these events have taken place via an online platform.
For immediate access to latest results please view WBU Bridgewebs Latest Results
WBU Club Team-Of-Eight |
Penarth |
|||
National Mixed Pairs |
Suzy Lawson & Mike Best |
|||
Lady Milne |
England |
|||
Welsh National Teams |
Tim Bardsby & Steve Webb |
|||
East Wales Spring |
Cathy & Andrew Smith |
|||
Geoff Evans League (10) | Mike Tedd & John Salisbury Gary Jones & Paul Lamford Julian Pottage & Tony Ratcliff |
Results | ||
Hirst/Kurbalija Teams | Sue Ingham & Gwyn Davis Paul & Sophie Cunningham |
Results | ||
Welsh Cup | Paul Denning, Diane Kurbalija Pat Shields, Dan McIntosh |
|||
Cambria Cup | Paul Denning, Diane Kurbalija Pat Shields, Dan McIntosh |
|||
Premier League | Tim Rees & John Salisbury Tony Ratcliff & Julian Pottage Gary Jones & Paul Lamford |
Results | ||
2022-2023 | ||||
Perry Shield | East Wales | Results | ||
Spickett Bowl | North Wales | Results | ||
Champion of Champions | Peter Milewski & Tim Dean Janet Richards & Tony Haworth |
Results | Photo | |
Teams Of Eight | Penarth | Results | Photo | |
Lady Milne | England | Results | Photo | |
Camrose | Julian Pottage & Tony Ratcliff Tim Rees & John Salisbury Gwyn Davis & Sue Ingham |
Results | ||
Geoff Evans League (9) | Mike Tedd & John Salisbury Gary Jones & Paul Lamford Julian Pottage & Tony Ratcliff |
Results | ||
East Wales Spring |
Tony Haworth & Kevin Maddox |
|||
Cambria Cup |
Paul Denning & Diane Kurbalija |
|||
Welsh Cup |
Paul Denning & Diane Kurbalija |
|||
Hirst/Kurbalija Teams |
Maggie Pierce & David McAndrew; |
|||
Porthcawl Congress |
Stefan Lindfors & Ian Walsh |
|||
East Wales Autumn |
Mia Deschepper & Richard Plackett |
Pairs Teams |
||
Camrose Trials | Tim Rees & John Salisbury Julian Pottage & Tony Ratcliff |
Results | ||
2021-2022 | ||||
Geoff Evans League (8) | Mike Tedd & John Salisbury Gary Jones & Paul Lamford Julian Pottage & Tony Ratcliff |
Results | ||
Perry Shield | East Wales | Cross Table | X-Imps | Photo |
Spickett Bowl | East Wales | Cross Table | X-Imps | Photo |
Llandudno Congress | John Holland & Jackie Pye | Swiss Pairs | ||
Teams-Of-Eight | Penarth | Results | Photo | |
Celtic Congress | Aida Aris & Mark Roderick Dee & Peter Lindon Celia & Derek Oram |
Swiss Pairs | Swiss Teams | |
Teltscher | Scotland | Overall/Session 5 Session 2 |
Session 4 Session 1 |
Session 3 |
National Mixed Pairs | Martin Garvey & Andrea Knox | Results | ||
Lady Milne | Scotland | Final Result’s Table | ||
Camrose | England | Final Rankings | Weekend 1 | Weekend 2 |
East Wales Congress | Steve Webb & Tim Barsby Adam Dunn & Dafydd Jones; Jake Dunn & Martin Jones; Julian Pottage & Tony Ratcliff |
Pairs Teams |
||
Lady Milne Trials | Joan Marray & Andrea Knox (VPs) Gilly Clench & Maggie Pierce (X-imps) |
VP Results | ||
Geoff Evans League (7) | Mike Tedd & John Salisbury Gary Jones & Paul Lamford Julian Pottage & Tony Ratcliff |
Results | ||
Llangollen Congress | Dave Robinson & Tony Sowter Trevor Ward & Rob Cliffe |
Overall Results | Saturday Session | Sunday Session |
Porthcawl Congress | Gwynn Davis & Sue Ingham Julian Pottage & Tony Ratcliff Filip & Diane Kurbalija |
Red Dragon Swiss Teams Ladies Pairs Mixed Pairs |
Consolation | Qualifier |
Cambria Cup | Ceri Pierce, Richard Plackett, Mia Deschepper, Adrian Thomas, Tony Disley |
Results | ||
Welsh Cup | Andy Prothero & Chris Pope; Stuart Matthews & Alan Stephenson; Matt Foster & Paddy Murphy |
Overall Results | Session 1 | X-imps |
Camrose Trials | Martin Jones & Jake Dunn Dafydd Jones & Adam Dunn |
Results | X-Imps | |
Geoff Evans League (6) | Mike Tedd & Yuan Shen Gary Jones & Paul Lamford Julian Pottage & Tony Ratcliff |
Results |