ARCHIVED RESULTS (2)

<previous>next

The competitions shown on these pages include WBU, Open Area,
and non-WBU events which include a Welsh representation.

2017-18        

Mid Wales Congress

 

Liz Commins & David Stevenson
Janet & David Barnes
Beth & Barry Wennell
Swiss Pairs
Swiss Teams
 Ximps  

Cambria Cup

Paul Denning & Pat Shields
Diane & Filip Kurbalija
Photo – Winners    

North Wales Swiss Pairs

John Samson & Jason Hacket
Rodney Lighton & Neil Thomas
Results  Photo – Winners  
Teams-Of-Eight Llanfairfechan Results Ximps  
Perry East Wales Results Ximps  
Spickett North Wales Results Ximps  
Presidents Cup Mid Wales Results Ximps  
Webber Paddy Murphy & Mark Roderick
Yuan Shen & Tony Disley
Results    
Teltscher Scotland Results    
Lady Milne Scotland Results    
National Pairs Mike Pownall & Mia Deschepper Results    
Mixed Pairs Gareth Jones & Marie Zangouras Results Photo – Winners  
East Wales Swiss Teams Filip Kurbalija & Diane Kurbalija
Dan McIntosh & Pat Shields
Results Ximps  
Camrose England Results    
Junior Camrose England Results    
Seniors’ Trial Gary Jones & Paul Lamford Results Ximps  
Lady Milne Trial Ceri Pierce & Maggie Pierce Results    
Llangollen Swiss Teams Bernard & Rhona Goldenfield,
John Holland & Jackie Pye
Results Photo – Winners  
Premier League John Salisbury & Tim Rees
Gary Jones & Paul Lamford
Results Ximps  
Welsh Foursomes Filip & Diane Kurbalija
Peter Goodman & Jeremy Dhondy
Results Photo – Winners  
Ladies Weekend

Viv Mably & Ann Slee
Gilly Clench & Laura Woodruff
Mia Deschepper & Beth Wennell
Swiss Pairs
Swiss Teams
Ximps
Photos – Winners
 
2016-2017        
East Wales Congress

Miles Cowling & Ron Davis
Miles Cowling & Ron Davis
Chris Dixon & Rob Lawy
Swiss Pairs
Swiss Teams

Ximps
 
Patrick Jourdain
Invitation Pairs
David Kendrick & John Cooke Results    
Mid-Wales Congress Paddy Murphy & Mark Roderick
Laura Woodruff & Mike Close
Swiss Teams Ximps  
Teams-Of-Eight Bridgend Results Ximps  Photo – Winners
Perry East Results Ximps  Photo – Winners
Spickett North Results Ximps  Photo – Winners
Presidents Cup East Results Ximps  Photo – Winners
Teltscher England Results Ximps  Photo – Welsh Team
Lady Milne England Results    
North Wales Congress

Babs Matthews & John Farmer
Tracy Capel & Gary Hyett
Rhona & Bernard Goldenfield
Swiss Pairs
Swiss Teams
 
Ximps
 
Webber Cup Filip & Diane Kurbalija
Tony Ratcliff & Mike Tedd
Results Ximps  
National Pairs Mike Tedd & John Salisbury Results Photo – Winners  
Camrose Ireland Results Photo – Wales  
Mixed Pairs Simon & Debbie Richards Results    
Seniors’ Trial Paul Lamford & Gary Jones Results    
Lady Milne Trials Aida Aris & Sue Ingham Results    
Graded Pairs


1) Gilly Clench & David Birt
2) Colin & Lavinia Thomas
3) Glyn Meredith & Jo Copping

4) Spencer Williams & Derek Jones
Section 1
Results Sections 2,3,4

   
Premier League Richard Plackett & Paul Lamford
Paul Denning & Adrian Thomas
Overall Results Photo – Winners  
Ladies Weekend

Laura Woodruff & Mia Deschepper
Sheila Shea & Margaret Barnes
Andrea Knox & Sarah Amos
Pairs
Teams

Ximps
 
Welsh Foursomes Filip & Diane Kurbalija
Jeremy Dhondy & Peter Goodman
Results Ximps  

<previous >next